Żołyńska społeczność mówi NIE dla WMB

Stop smołowniW związku z planami inwestycyjnymi  firmy PBI WMB Sp. z o.o. z Sandomierza, dotyczącymi rozbudowy i budowy nowej wytwórni mas bitumicznych na ulicy Białobrzeskiej w Żołyni i towarzyszącymi temu faktowi protestami mieszkańców wsi, Portal zolynia.com.pl  przeprowadził ankietę wśród internautów odwiedzających stronę.

Ankieta składała się z czterech prostych pytań związanych z planowaną inwestycją  i była dostępna dla naszych użytkowników w dniach od 6 do 25 marca br. Odnotowano 945 wyświetleń tego wątku na forum.zolynia.com.pl

Pytanie brzmiało – Twoje zdanie na temat budowy/rozbudowy wytwórni mas bitumicznych w Żołyni?
Odpowiedź – Jestem zdecydowanie przeciwny – wybrało 120 osób, czyli 92.31% wszystkich głosujących.

Odpowiedź – Zgadzam się na tę inwestycję – wybrało 9 osób, czyli 6.92% wszystkich głosujących.

Odpowiedź – Ufam urzędom które w moim imieniu podejmą słuszna decyzję – wybrała 1 osoba, czyli 0.77% głosujących.

Odpowiedź – Nie mam zdania. Nie interesuję się tym – nie wybrał nikt.

Przypomnijmy, że w lutym br. przeprowadzono społeczną akcję zbierania podpisów pod petycją skierowaną do władz gminy, przeciwko planowanej rozbudowie istniejącej oraz budowie nowej Wytwórni Mas Bitumicznych w miejscowości Żołynia przy ulicy Białobrzeskiej i budowie Wytwórni Mas Bitumicznych w miejscowości Smolarzyny.

Podczas akcji zebrano 1183 podpisy na listach przeciwko inwestycji w Żołyni i 961 podpisów na listach przeciwko inwestycji na Smolarzynach. W kilkudniowej akcji swój podpis złożyło więc 2144 pełnoletnich mieszkańców, co stanowi 43.13 % wszystkich pełnoletnich mieszkańców gminy Żołynia, a dodać trzeba że kliku wolontariuszy nie mogło w tak krótkim czasie dotrzeć do wszystkich.

Patrząc na powyższe wyniki trzeba stwierdzić, że żołyńska społeczność mając na uwadze zarówno dobro gminy, jak też własne życie i zdrowie, zdecydowanie sprzeciwia się  realizacji tak uciążliwych i szkodliwych przedsięwzięć na terenie naszej gminy.

Red

Zabierz głos na FORUM


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

90 ÷ = 9