Wybierz swojego sołtysa

Już jutro  w niedzielę 1 marca br. wszyscy mieszkańcy wsi Żołynia, którym na sercu leży dobro naszej lokalnej społeczności, będą mieli okazję uczestniczyć w wyborach sołtysa i rady sołeckiej wsi Żołynia.

wybory soltysUdział w tym jakże ważnym wydarzeniu  jest dobrowolny aktem obywatelskiej odpowiedzialności za losy zarówno  jednostki, jak też wszystkich mieszkańców wsi.  Można śmiało powiedzieć, że jest to przejaw lokalnej demokracji najniższego szczebla, a co najważniejsze realny sposób na wyrażenie swojej opinii i oddaniem głosu na przyszłego reprezentanta społeczności. Pamiętajmy, że sołectwo to określona wspólnota mieszkańców, wspólnota w które żyjemy my i nasi najbliżsi. Poczucie więzi między mieszkańcami tej wspólnoty jest tak silne, że sprzyja podejmowaniu wielu cennych inicjatyw.

Jak wszyscy wiemy, najbliższy czas dla całej naszej Gminy upłynie na podejmowaniu wielu ważnych decyzji, które skutkować będą na długie lata, mając przy tym wpływ na wygląd naszej Gminy. Ważne jest by nasza wspólnota miała realny wpływ na te decyzje, by były one mądre i przemyślane. Dlatego też funkcję sołtysa musi piastować osoba poważna, odpowiedzialna i konsekwentna, wierna zasadom, a przede wszystkim godna zaufania społecznego.

Taką osobą z pewnością jest Pan Ryszard Marek Mach, pełniący funkcję sołtysa w ostatniej kadencji. Człowiek, który wielokrotnie dał się poznać jako aktywny społecznik, oddany sprawie, o wielkim sercu, wrażliwy na ludzką krzywdę, powszechnie szanowany i lubiany. Znany z wielu inicjatyw społecznych. Prezes Gminnego Klubu HDK PCK w Żołyni, odznaczony za swoją działalność licznymi wyróżnieniami i odznaczeniami państwowymi, m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Kryształowym Sercem, Medalem 40-lecia HK i Odznaką Honorową PCK, to z pewnością osoba godna by oddać jutro na nią swój głos.

Weźmy pod uwagę, że to właśnie w sołectwach występują warunki do pełnego udziału w życiu publicznym wszystkich mieszkańców. Dlatego każdy kto nie chce by o rzeczach ważnych i istotnych decydował za niego ktoś inny, powinien wziąć udział w tych wyborach, oddając swój głos na kandydata godnego obdarzenia kredytem zaufania publicznego.

Zebrania wiejskie odbędą się w Żołyni (w holu Liceum Ogólnokształcącego, godz. 10.15) i w Kopaniach (w Szkole Podstawowej, godz. 14.00).

jerry


Wejdź na Forum

Zobacz też: Wybory Sołtysa


 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

÷ 2 = 5