W trosce o życie i zdrowie mieszkańców

W ubiegłym tygodniu na terenie Gminy Żołynia przeprowadzono społeczną akcję zbierania podpisów pod petycją skierowaną do władz gminy, przeciwko planowanej rozbudowie istniejącej oraz budowie nowej Wytwórni Mas Bitumicznych w miejscowości Żołynia przy ulicy Białobrzeskiej i budowie Wytwórni Mas Bitumicznych w miejscowości Smolarzyny.

zatrowanie-przyrody-przez-zaklady-przemyslowe zagrożone życie i zdrowieDzięki uprzejmości Portalu www.zolynia.com.pl na apel Podkarpackiego Stowarzyszenia Eko-Karpatia, działającego na rzecz mieszkańców, społeczność gminy zareagowała bardzo żywiołowo,  deklarując swoje poparcie na listach, które nosili wszyscy chętni mieszkańcy Żołyni.

Podczas akcji zebrano 1183 podpisy na listach przeciwko inwestycji w Żołyni i 961 podpisów na listach przeciwko inwestycji na Smolarzynach. Wszystkie listy zostały załączone pod petycją, którą w imieniu mieszkańców do Wójta Gminy Żołynia i Rady Gminy Żołynia złożyło Podkarpackie Stowarzyszenie Eko-Karpatia.

Jak podkreślały osoby składające podpisy, protest ten nie jest skierowany przeciwko rozwojowi gminy, ale jest wyrazem głębokiej troski o dobro Gminy Żołynia, a nade wszystko życie i zdrowie jej mieszkańców, którzy wspierając swym podpisem inicjatywę, chcą uniemożliwić realizację tak uciążliwych i szkodliwych przedsięwzięć na terenie naszej Gminy, nie mających żadnego logicznego uzasadnienia.

Wszystkim zaangażowanym mieszkańcom, którzy włączyli się  społecznie w tą akcję w geście troski i dobrej woli Organizatorzy serdecznie dziękują.

 

jerry

 

Wejdź na Forum


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

× 8 = 64