W duchu fair play

Za nami kolejna edycja Memoriału im. Tadeusza Tkacza organizowanego corocznie dla uczczenia tego zasłużonego dla rozwoju żołyńskiej piłki byłego Prezesa Klubu. Jak zawsze, tak i w tym roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, będąc doskonałą formą zarówno promocji piłki nożnej, jak również upamiętnienia człowieka, który na trwałe zapisał się w historii klubu, a przede wszystkim w pamięci ludzi, którzy go znali i przez szereg lat z nim pracowali.

Niemniej ważny był aspekt sportowy, zwłaszcza dla młodych adeptów piłki nożnej. Mecz dwóch drużyn oldboi Błękitu zakończył się wynikiem 1-1, a po karnych wygrała drużyna “niebieskich”. Mecz seniorów Błękitu Żołynia i Pogoni Leżajsk również zakończył się remisem 0-0, po rzutach karnych wygrała ekipa seniorów z Żołyni. Ostatni mecz, w opinii kibiców najbardziej emocjonujący pomiędzy trampkarzami Błękitu i Brzegu Białobrzegi po zaciętej walce również zakończył się remisem, tym razem 3-3, a o zwycięstwie gospodarzy zdecydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali żołyniacy 4-2.

Już niebawem ruszają zmagania ligowe piłkarzy. W pierwszej kolejce 16 sierpnia Błękit Żołynia zmierzy się z Szarotką Rogóżno. W nowym sezonie ligowym życzymy piłkarzom, trenerom i działaczom Błękitu samych sukcesów sportowych i organizacyjnych osiąganych w duchu walki fair play.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z Memoriału im. Tadeusza Tkacza udostępnionych dzięki uprzejmości Klubu Błękit Żołynia.

Red.

Przejdź do FORUM


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 4 = 6