Policjanci ustalili sprawców rozboju i włamań

Policjanci z Łańcuta ustalili sprawców rozboju i szeregu włamań, do których dochodziło na terenie powiatu łańcuckiego w okresie od lutego 2011 do grudnia ubiegłego roku. Za rozbój odpowie dwóch mieszkańców Żołyni. W sprawy włamań zamieszanych jest w sumie siedem osób. 

Policja_podkarpacka - Policjanci ustalili sprawców rozboju i włamańPolicjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie ustalili podejrzewanych o rozbój, który miał miejsce wiosną 2012 roku w miejscowości Żołynia. Mieszkaniec gminy Żołynia wracając wieczorem ze sklepu do swojego domu został napadnięty przez dwóch mężczyzn, którzy zabrali mu pieniądze oraz papierosy. Policjanci zatrzymali podejrzewanych o to przestępstwo, są to dwaj mieszkańcy Żołyni w wieku 21 i 23 lat, którzy usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali.

Wyjaśnienia złożone przez podejrzanych doprowadziły policjantów do ustalenia osób zamieszanych w inne przestępstwa, które miały miejsce na terenie naszego powiatu w okresie od lutego 2011 roku do grudnia 2013. Ustalono podejrzewanych o 5 włamań do niezamieszkanych budynków w Żołyni. Włamywacze kradli elektronarzędzia, stare monety, akumulatory, silniki oraz przewody elektryczne.W tych sprawach podejrzanych jest siedem osób. Policjanci nadal wykonują czynności w tej sprawie, która ma charakter rozwojowy.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

 


Zobacz też:

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

25 ÷ = 5